Єврокомісія запропонувала Україні альтернативу "відкритого неба"

2 лютого 2017, 08:30
Єврокомісія порадила Україні не чекати підписання договору про "відкрите небо" з Європейським союзом, а домовлятися з кожною країною в двосторонньому порядку

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає УНІАН.

"Щоб не чекати, Єврокомісія порадила нам укладати двосторонні угоди на підставі положень про "відкрите небо". Це паралельний процес, який не шкодить. І це працює", - сказав Омелян.

Відео дня

Він зазначив, що питання Гібралтару, який є предметом суперечки між Великою Британією та Іспанією, залишається невирішеним.

"Ця проблема дуже проста, виключно внутрішня, європейська. Вони ніяк не могли поділити Гібралтар. Постійні суперечки Іспанії і Великобританії привели до того, що ряд угод, не тільки з Україною, але і з іншими державами, заблоковані", - додав міністр.

Раніше Омелян заявляв, що розраховує на підписання угоди про "відкрите небо" з Євросоюзом у 2017 році.

Україна протягом декількох років веде переговори з ЄС про спільний авіаційний простір, який би дав можливість українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі Євросоюзу та України. Проте підписання угоди неможливе без вирішення спору між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару, який актуалізувався після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Україна не має права самостійно приймати будь-які односторонні рішення в цьому напрямку. Питання визначення Гібралтару обговорюється європейською та українською сторонами з червня 2014 року. При цьому в іншій частині угоду було парафовано ще в 2013 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X