Єврокомісія заявила про прагнення отримати доступ до договорів Газпрому

3 лютого 2016, 02:33
280
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Єврокомісія готується представити нові правила щодо енергетичної безпеки ЄС

Єврокомісія має намір отримати доступ до всіх договорів по комерційним поставках газу в країни ЄС

Наступного тижня єврокомісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньєте планує представити ці пропозиції офіційно, повідомляє газета Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на відповідні проекти документів, передає DW.

Згідно з підготовленими документами, підприємства, задіяні в постачаннях газу, будуть зобов'язані повідомляти всі деталі, включаючи ціну, як нових договорів, так і раніше піписаних, які вносяться які-небудь зміни. При цьому відомості повинні передаватися і в національні відомства, і в Єврокомісію. Це правило буде поширюватися на всі договори, термін дії яких перевищує один рік і при цьому постачальник покриває понад 40% річної потреби країни в енергоресурсах.

Таким чином, нові правила можуть діяти і в разі угод між російським Газпромом та східноєвропейськими державами-членами ЄС. Можливо, ці норми також торкнуться проекту Північний потік-2, в якому, крім Газпрому, беруть участь компанії Eon, Shell і Engie.

У деяких випадках - якщо постачання газу з якоїсь причини порушуються - Єврокомісія також хоче отримати доступ до раніше укладених договорів, навіть якщо вони не піддавалися змінам або якщо поставки не перевищують 40%.

Крім того, Каньєте пропонує залучати Брюссель вже на етапі переговорів про постачання газу між європейськими країнами та іншими державами. Таким чином Брюссель сподівається уникнути складностей, що виникли з будівництвом Південного потоку, проект якого порушив європейське законодавство.

Ці пропозиції повинні схвалити члени ЄС, а також Європарламент. Однак далеко не всі країни готові надати Брюсселю більше повноважень. Зокрема, уряд Німеччини раніше виступав проти надання Єврокомісії даних, що становлять комерційну таємницю.

Раніше Європа продовжила антимонопольне розслідування діяльності Газпрому.

Вибір редакції

LIFE

Вчора, 19:52

article_img
Їсти як німець. Гастротур Ектора Хіменеса-Браво по Баварії
Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Головне

Геополітика

Вчора, 22:28

article_img
Засновник економічного форуму у Давосі прокоментував cкасування візиту Трампа
Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС
Країни

Сьогодні, 00:42

article_img
Мей представить у парламенті "план Б" щодо Brexit