Єврокомісія висунула Google звинувачення в порушенні закону про конкуренцію

20 квітня 2016, 19:07
Корпорації Google пред'явлено офіційні звинувачення в порушенні антимонопольного законодавства ЄС

Так, в Європейській комісії вважають, що інтернет-гігант використовує тиск стосовно компаній, що використовують його операційну систему Android, передає Російська служба BBC.

Відео дня

При цьому у Google є 12 тижнів на те, щоб усунути претензії наглядових органів у сфері дотримання антимонопольного законодавства.

В іншому випадку, якщо її визнають винною в порушенні закону, на неї буде накладено штраф, сума якого не повідомляється.

Представник Єврокомісії з питань дотримання конкуренції Маргрет Вестагер заявила, що Google порушує одночасно права конкурентів і споживачів, змушуючи виробників мобільних телефонів встановлювати на них своє програмне забезпечення.

За її словами, близько 80% компактних мобільних пристроїв використовують операційну систему Android.

У той же час у самій компанії вже заявили про готовність до співпраці за цим претензіям.

"За допомогою Android створена відмінна, стабільна екосистема, заснована на програмах з відкритим вихідним кодом і інноваціях. Ми сподіваємося на спільну роботу з Єврокомісією", - заявив старший віце-президент Google Кент Уокер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Федеральній антимонопольній службі Росії звинуватили компанію Google в тому, що та "веде себе агресивно" і не намагається шукати компромісу у суперечці з відомством.

Згідно з даними дослідницької групи Gartner, кількість смартфонів на Android в 2015 році досягла 1,16 мільярда. Це 82% ринку смартфонів.

Кількість смартфонів Apple, що працюють на iOS, становить близько 226 мільйонів.

До 2017 року кількість смартфонів на Android досягне 1,37 мільярда штук (84% ринку).

Показати ще новини
Радіо НВ
X