Єврокомісія вирішила питання з Північним потоком-2

8 листопада 2017, 16:58
52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вимоги Третьої газової директиви 2009/73 поширені на всі газопроводи з третіх країн

Європейська комісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі на російський газопровід Північний потік-2

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй Facebook-сторінці.

Єврокомісія вирішила включити морські трубопровідні ділянки в список об'єктів, підконтрольних цим правилам. Зазначається, що раніше вони діяли тільки щодо сухопутних маршрутів.

Крім того, Єврокомісія наполягає, що Північний потік-2 не може реалізуватися у правовому вакуумі або тільки відповідно до законодавства третьої країни.

Якщо газопровід буде побудований, то він потребує правових рамок, які будуть враховувати ключові принципи правил енергетичного ринку ЄС.

Крім того, згідно з ухваленим рішенням, ЄС продовжує підтримувати транзит російського газу через Україну.

Нагадаємо, 19 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу Північний потік-2.

Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові. Документ переданий представникам Єврокомісії.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейський союз планує затвердити ряд змін на енергоринку з метою контролювати новий російський трубопровід Північний потік-2.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ
IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Політика

Сьогодні, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського

Головне

Країни

Сьогодні, 07:38

article_img
У Bellingcat оприлюднили фото третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів
Події

Сьогодні, 09:27

article_img
У Києві на Хрещатику фура з цеглою протаранила машину та перекинулася
Футбол

Вчора, 21:50

article_img
Шахтар вилетів із Ліги Європи - відео