Єврокомісія пообіцяла Газпрому, що Україна не вилучить газ в рахунок штрафу на $6,4 млрд

12 грудня 2016, 15:12
Російська сторона отримала усні гарантії Єврокомісії, що Київ не буде поширювати стягнення за антимонопольним штрафом на російський газ, що транспортується споживачам Євросоюзу

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак в інтерв'ю телеканалу НТВ, передає Прайм.

"В рамках тристоронніх переговорів на цей момент нас пан Шефчович (віце-президент ЄК з энергосоюзу Марош Шефчович - ред.) запевнив, що він розмовляв з головою уряду України, той підтвердив, що жодних дій щодо реалізації рішення господарського суду Києва щодо транспортованого газу Київ не буде робити... Це, скажімо так, по суті справи усні гарантії з боку Єврокомісії. Тим не менше, юридично це питання не врегульоване, його потрібно врегулювати юридично", - сказав Новак.

Відео дня

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України в січні 2015 року виписав Газпрому штраф, звинувативши його у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту газу.

У грудні Господарський суд Києва вирішив стягнути з російської компанії Газпром штраф та пеню за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 млрд грн.

Після переговорів 9 грудня глава Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив журналістам, що на тристоронніх переговорах з участю Єврокомісії не вдалося домовитися з Газпромом про укладення додаткової угоди до контракту на закупівлю газу, без якої така закупівля неможлива.

Показати ще новини
Радіо НВ
X