Єврокомісія готова розширити Газпрому доступ до газопроводу OPAL – ЗМІ

28 жовтня 2016, 09:08
Сьогодні, 28 жовтня, Єврокомісія може зняти обмеження на доступ російського концерну Газпром до газопроводу OPAL

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела в Брюсселі, пише Deutsche Welle.

Згідно з даними, Газпром зможе використовувати половину потужності газопроводу, а також претендувати ще на 30-40 %. Дане рішення буде діяти до 2033 року.

Відео дня

Надання розширеного доступу до OPAL також важливо у зв'язку з проектом Північний потік-2, який повинен зв'язати РФ і Німеччину по дну Балтійського моря. Ряд політиків в ЄС вимагають, щоб Європа була менш залежною від російських газових поставок. Польща, Україна і країни Балтії виступають проти проекту, стверджуючи, що він загрожує їхній безпеці.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія дозволила концерну Газпрому збільшити завантаження газопроводу OPAL.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткого контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X