ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу

6 квітня 2018, 14:05

Газопровід Північний потік-2 (Nord Stream-2), коли буде побудований, порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності та рівності доступу.

Про це заявив генеральний директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі, передає Інтерфакс-Україна.

"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що Nord Stream-2 не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу", - сказав він.

Відео дня

Він додав, що для Європейського Союзу (ЄС) важливо зберегти транзит природного газу через Україну в контексті диверсифікації шляхів його постачання.

"Транзит важливий для України в частині доходів, але він важливий і для ЄС в контексті диверсифікації шляхів постачання", - зазначив Рісторі.

Крім того, він заявив, що ЕС буде допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу, а також під час проведення переговорів щодо транзиту після завершення контракту між Нафтогазом і Газпромом.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Зазначимо, що Комісія у 2017 році запропонувала внести зміни в свою газову директиву, щоб всі імпортні трубопроводи підпорядковувалися правилам - належали безпосередньо постачальникам газу, застосовували недискримінаційні тарифи і надавали можливості третім сторонам.

Нагадаємо, що раніше у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Пізніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект "вкрай небезпечним".

21 березня, законодавці ЄС прийняли проект правил, який поширює закони внутрішнього ринку на газопроводи, які знаходяться не на території ЄС, в тому числі запланований Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X