ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу
Газопровід Північний потік-2 (Nord Stream-2), коли буде побудований, порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності та рівності доступу.
Про це заявив генеральний директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі, передає Інтерфакс-Україна.
"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що Nord Stream-2 не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу", - сказав він.
Він додав, що для Європейського Союзу (ЄС) важливо зберегти транзит природного газу через Україну в контексті диверсифікації шляхів його постачання.
- Читайте також: Гра Газпрому. Що буде з Північним потоком-2
"Транзит важливий для України в частині доходів, але він важливий і для ЄС в контексті диверсифікації шляхів постачання", - зазначив Рісторі.
Крім того, він заявив, що ЕС буде допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу, а також під час проведення переговорів щодо транзиту після завершення контракту між Нафтогазом і Газпромом.
Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.
Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.
Зазначимо, що Комісія у 2017 році запропонувала внести зміни в свою газову директиву, щоб всі імпортні трубопроводи підпорядковувалися правилам - належали безпосередньо постачальникам газу, застосовували недискримінаційні тарифи і надавали можливості третім сторонам.
Нагадаємо, що раніше у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Пізніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.
Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект "вкрай небезпечним".
21 березня, законодавці ЄС прийняли проект правил, який поширює закони внутрішнього ринку на газопроводи, які знаходяться не на території ЄС, в тому числі запланований Північний потік-2.