ЄС запустив механізм блокування санкцій США щодо Ірану

18 травня 2018, 13:28

Єврокомісія оприлюднила план захисних заходів від можливих санкцій США щодо Ірану.

Про це повідомили у Єврокомісії.

Зокрема, ЄК запустив формальний процес "блокуючої постанови" шляхом оновлення списку санкцій США щодо Ірану. Таким, чином "блокуюча постанова" забороняє компаніям ЄС дотримуватися екстериторіальних санкцій США, дозволяє компаніям відшкодовувати збитки, завдані такими санкціями, і скасовує в ЄС будь-які рішення іноземних судів щодо санкцій.

Відео дня

Додамо, що ЄС хоче запровадити "блокуючу постанову" в дію до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія американських санкцій.

Крім того, Єврокомісія запустила процес, який дозволить Європейському інвестиційному банку підтримувати інвестиції ЄС в Ірані. У Європарламенту і Ради ЄС тепер є 2 місяці для заперечення проти цих заходів, перш ніж вони набудуть чинності.

Зазначимо, що Євросоюз ухвалив "блокуючу постанову" ще в листопаді 1996 року.

Нагадаємо, в травні 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про вихід з угоди щодо ядерної програми Ірану і анонсував нові санкції проти іранського режиму. Також Вашингтон незадоволений підтримкою Тегераном таких організацій, як Хезболла.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія. Додамо, що Трамп має намір моментально запроваджувати санкції проти будь-яких зарубіжних компаній, які будуть вести бізнес з Іраном.

Для фірм, які вже працюють в Ірані, передбачено термін від 3 до 6 місяців для припинення бізнесу, в іншому випадку їм буде закрито доступ на ринок США.

Нові санкції США стануть істотним ударом для європейських компаній, які активно зайшли на ринок Ірану після 2015 року.

17 травня в Євросоюзі заявили про наміри заборонити європейським компаніям виконувати санкції США проти Ірану.

Показати ще новини
Радіо НВ
X