ЄС запропонував скасувати роумінг з Україною і створити новий інвестфонд

12 вересня 2017, 09:42
1952
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європарламентарі запропонували скасування роумінгу для України

У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг в мобільному зв'язку між Європейським союзом і Україною, а також створити трастовий фонд для інвестицій в Україну і, можливо, ввести нові санкції відносно Росії

Такі заходи містяться в проекті доповіді з рекомендаціями Європарламенту іншим європейським інститутам за програмою ЄС Східне партнерство, передає Радіо Свобода.

Європарламент пропонує для України подати привабливу модель Східного партнерства-плюс, яка передбачала б також введення односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку високої потужності.

Крім України такі умови можуть поширитися на Молдову і Грузію, які також є учасниками програми.

Також модель "плюс" може бути запропонована і трьом іншим учасницям Східного партнерства, Вірменії, Білорусі і Азербайджану, "коли вони будуть готові для таких розширених можливостей", йдеться в документі.

Проект, який повинні для початку розглянути на засіданні комітету у закордонних справах Європарламенту в четвер, 14 вересня, пропонує, щоб Європейська комісія разом з Європейським інвестиційним банком розробила план створення "нового Європейського інвестиційного плану для України та інших країн-учасниць Східного партнерства, які досягли найбільшого прогресу в реформах".

Новий трастовий фонд для України, як йдеться в документі, повинен зосередитися на приватних і державних інвестиціях, зокрема в соціальну і економічну інфраструктуру, а також на тих, які мають на меті посилити здатність України освоювати інвестиції.

У документі також, серед іншого, наголошено на підтримці у відновленні повного суверенітету України в Криму, Грузії в Абхазії і Південній Осетії і Молдови у Придністров'ї.

Нагадаємо, що в липні в Євросоюзі остаточно скасували плату за роумінг.

Крім того, президент України Петро Порошенко вважає за необхідне вжити спільних з Європейським Союзом заходів щодо зниження плати за роумінг між Україною та європейськими країнами.

Вибір редакції

Культура

Вчора, 08:15

article_img
Розчарування й несподівані нагороди. Продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про підсумки Берлінале-2019
Made in Ukraine

Вчора, 16:05

article_img
Кобура для смартфона. Одеський стартап вразив аудиторію Kickstarter незвичайним проектом
Food&Drink

Вчора, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards

Головне

Геополітика

Вчора, 22:15

article_img
Юнкер: Ніхто в ЄС не проти збільшення тривалості Brexit
Футбол

Сьогодні, 00:12

article_img
Ліверпуль і Баварія не визначили переможця - відео
Футбол

Сьогодні, 03:01

article_img
Атлетіко - Ювентус. Онлайн-трансляція матчу Ліги чемпіонів