ЄС відмовив Нафтогазу в позові проти газопроводу в обхід України

2 травня 2018, 13:56

Загальний суд Євросоюзу (ЄС) відхилив позов Нафтогазу України проти Єврокомісії (ЄК) з вимогою скасувати рішення від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяє російському монополісту - Газпрому збільшити використання потужностей газопроводу Opal.

У відповідному документі говориться, що клопотання "відхиляється як неприйнятне", передає російське видання Коммерсант.

Позов було подано в березні 2017 року. Нафтогаз стверджував, що рішення було прийнято за межами повноважень комісії.

Відео дня

"Суд прийшов до висновку, що, крім іншого, рішення ЄК щодо звільнення газопроводу Opal від дії деяких норм Третього енергопакету не було остаточним, а підлягало імплементації на рівні національних заходів, і тому не підлягає оскарженню перед цим судом", - прокоментували дане рішення у прес-службі Нафтогазу.

У НАКу також додали, що остаточне рішення приймалося німецьким регулятором. Так само був відхилений і позов до польської PGNiG. "З цього питання є позов Польщі до Єврокомісії, там рішення поки немає", - відзначили в Нафтогазі.


Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.


Нагадаємо, що у жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання Газпромом потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини та Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 млрд кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Раніше суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

Нагадаємо, що польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням ЄК, яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу Opal у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Польща виступає проти планів Москви подвоїти експорт газу до Німеччини через будівництво трансбалтійського газопроводу Північний потік-2. На Газпром припадає близько третини споживаного в Європі газу, і його діючий газопровід Північний потік пов'язаний з Opal, який прокладений на сході Німеччини.

Пізніше Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського позову до Європейського суду в справі газопроводу Opal.

В кінці липня 2017 року Німеччина зняла заборону на доступ Газпрому до газопроводу Opal.

Показати ще новини
Радіо НВ
X