ЄС стурбований законом про продовження мита на вивіз брухту з України

2 серпня 2017, 18:06
Україна повинна утримуватися від вжиття заходів, що суперечать принципам Світової організації торгівлі (СОТ) і Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС (DCFTA), подібних введенню експортного мита на металобрухт або необроблену деревину, заявив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер ( Peter Wagner)

"ЄС не вважає прийнятним продовження додаткових експортних мит на металобрухт. Це фундаментальний, загальне питання, як і в випадку із забороною на (експорт необробленої) деревини", - сказав він в інтерв'ю, передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

За його словами, ці питання дуже інтенсивно обговорюються з українською стороною.

Також, Вагнер підкреслив, що торгівля дуже важлива для економічного зростання, і обидві сторони повинні вирішити ці проблеми і подбати, щоб не було нових торгових подразників.

Крім того, він додав, що коли Угода про асоціацію буде реалізовано, будуть діяти і глави, в яких прямо говориться про повному внутрішньому ринковому відношенні (full internal market treatment) до України в певних секторах.

"Це означає, що такі сектори будуть розглядатися, як якщо б вони були частиною внутрішнього ринку ЄС. І в усіх інших секторах існуючі обмеження на експорт з часом зникнуть", - пояснив представник Єврокомісії.

У той же час він зазначив, що для цього знадобляться деякий час і важка робота, так як необхідно спочатку підготувати і прийняти відповідні закони.

"Це включає технічне регулювання для багатьох продуктів, а також великий пакет фітосанітарного законодавства по харчовій промисловості, який був прийнятий недавно", - додав Вагнер.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон №6382 про пролонгацію дії підвищеної вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі € 30 за 1 тонну ще на один рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X