ЄС профінансує будівництво альтернативного газопроводу в Польщі

13 серпня 2018, 15:31

Європейська комісія вирішила інвестувати в будівництво газопроводу протяжністю 168 км Погорська Воля - Творзен на півдні Польщі.

Про це заявив офіційний представник ЄК Крістіан Спар в понеділок, 13 серпня, на брифінгу в Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

"З європейського фонду регіонального розвитку буде виділено 145,5 млн для інвестиції в будівництво газопроводу в Польщі, який повинен бути завершений в 2020 році. Цей газопровід дозволить полякам мати більш надійну енергію і за більш прийнятними цінами", - розповів він.

Відео дня

Цей газопровід є частиною коридору Північ-Південь, оголошеного проектом "загального інтересу" ЄС і включеного в 2017 році в десятирічний план розвитку, розроблений Європейською мережею операторів газотранспортних систем.

"Цей газопровід, підтриманий європейським фондом, - новий камінь в будівлі європейського ринку енергії, а також є внеском у диверсифікацію джерел енергії в Європейському союзі", - заявила член Єврокомісії з регіональної політики Коріна Крет.

Відзначається, що коридор Північ-Південь складається з 10 різних проектів, з яких в даний час шість співфінансуються ЄС. Загальний внесок союзу в ці шість проектів за бюджетний період 2014-2020 роках становить 275 млн.

Нагадаємо, що Польща планує повністю відмовитися від російського газу в 2022 році - після завершення довгострокового контракту між польською PGNiG і російським Газпромом.

При цьому компанія і польська влада заявляли про готовність переглянути своє рішення в тому випадку, якщо отримають від Газпрому пропозиції з "нормальними" ринковими умовами.

Згідно з даними Газпрому, у 2016 році Польща закупила у російського постачальника 11,1 млрд куб. м. газу, ставши шостим за значимістю імпортером російського газу в Європі. Однак у 2017 році Польща скоротила закупівлю газу в Росії до 10,5 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X