ЄС готовий почати торговий арбітраж з Україною щодо лісу-кругляку

12 жовтня 2018, 18:46
1082
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ЄС готовий почати торговий арбітраж з Україною щодо лісу-кругляку - фото

фото: pixabay/GregMontani

За словами Климпуш-Цинцадзе, зняття мораторію виведено з переліку умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги

Європейський Союз готовий розпочати торговий арбітраж з Україною для скасування мораторію на вивезення лісу-кругляка який порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Про це повідомила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Інтерфакс-Україна.

"На жаль, Україна дійсно з введенням мораторію на вивезення лісу-кругляка порушує Угоду про асоціацію. Це зобов'язання буде розглядатися в рамках торгового арбітражу. І з боку Євросоюзу є готовність почати цей торговий арбітраж між Україною і ЄС", - сказала вона.

За словами Климпуш-Цинцадзе, зняття мораторію виведено з переліку умов надання Євросоюзом макрофінансової допомоги.

Говорячи про виконання інших положень макрофіна, зокрема, запуску автоматичної перевірки електронних декларацій політиків і чиновників, віце-прем'єр зазначила, що зараз проходить координація різних відомств, щоб найближчим часом вийти на повну здатність проводити автоматичні перевірки.

"Єдиний проблемний момент, який я бачу на даний момент щодо того, щоб ця система працювала, це як раз зміни в законодавство. Законопроект від уряду знаходиться на розгляді Верховної Ради дуже тривалий час, може, більше року, законопроект який регулює автоматичне приєднання НАПК (Національного агентства з питань запобігання корупції - ред.) до різних реєстрів", - додала вона.

Климпуш-Цинцадзе наголосила на необхідності прийняття даного документа якомога швидше. Також вона зазначила, що з приводу перевірок кінцевих бенефіціарів між Міністерством юстиції України та представниками Євросоюзу знайдена та формула перевірки, через яку потрібно проходити при ініціації запиту щодо кінцевого бенефіціара.

За словами віце-прем'єра, ефективної автоматичної системи перевірки бенефіціарів не існує ні в одній країні світу через відсутність загальної системи обміну інформацією.

"Що стосується кредитного реєстру, то цей пункт вже був виконаний на кінець минулого року, так як закон був прийнятий, і Національний банк був готовий повністю запускати цей процес. І я думаю, тут не повинно бути ніяких проблем з цим реєстром", - сказала вона.

Раніше повідомлялося, що президент повернув прийнятий парламентом 3 липня 2018 року закон. Він запропонував виключити пункт про те, що на вісім років забороняється експорт паливної деревини. Порошенко зазначив, що така заборона суперечить зобов'язанням України в рамках СОТ та угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).

Скасування мораторію зникло з переліку вимог для отримання нової макрофінансової програми Євросоюзу. У цьому питанні ЄС вирішив задіяти двосторонній механізм вирішення спорів, прописаний в Угоді про асоціацію.

У квітні цього року стало відомо, що дані статистики України та Європейського союзу про вивезення лісу-кругляка України після введення мораторію Верховною Радою розходяться в 238 разів.

4 вересня, Комітет Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва погодився з пропозиціями президента України про виключення заборони експорту дров із закону Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів.

6 вересня Рада дозволила вивозити дрова з України.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

22 березня, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
5455
Компанії/Ринки

22 березня, 10:13

thumb img
У двох областях України відключилося ефірне цифрове телемовлення - гендиректор 1+1
1395
Компанії/Ринки

22 березня, 12:09

thumb img
Загальні улюбленці. Список найбільш продаваних електромобілів в Україні та світі
1389

Головне

Країни

Вчора, 18:53

thumb img
У Норвегії евакуюють 1300 людей з круїзного лайнера
Наукпоп

Вчора, 20:00

thumb img
Все-таки метеорит. Вчені виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому
Країни

Вчора, 09:44

thumb img
"Повне знищення": Ісламська держава втратила останній бастіон у Сирії