ЄС допоможе Україні в можливостях використовувати ПСГ

17 липня 2017, 18:59
Україна і Європейський Союз (ЄС) почали проект прогнозування попиту послуг підземних сховищ газу (ПСГ) на наступні 20 років і вивчення можливостей використання українських сховищ на цьому ринку

Про це повідомляє прес-служба Нафтогаз України.

12 липня в яке відбулося установчому засіданні взяли участь представники Нафтогазу, Укртрансгазу, Магістральні газопроводи України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Секретаріату Енергетичного Співтовариства та міжнародні консультанти, відібрані ЄС.

Відео дня

Проект фінансується Європейським Союзом і спрямований на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку. Нафтогаз братиме участь в роботі керівного комітету проекту разом з іншими зацікавленими сторонами, включаючи представниками уряду України.

На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

"Ми вдячні Європейської Комісії за її постійне сприяння впровадженню реформи ринку газу в Україні. Цей проект дозволить нам залучити кращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні", - заявив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Відзначається, що протягом останніх років українські ПСГ використовувалися лише на 50% своєї потужності і, в зв'язку з цим, Україна має намір збільшити рівень їх використання, зокрема, шляхом розробки привабливих умов доступу для міжнародних клієнтів.

Нагадаємо, Україна збільшила запаси в ПСГ на 52% - до 12,3 млрд куб. м газу з початку сезону закачування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X