Єдиний в Україні сміттєспалювальний завод відновив роботу

11 вересня 2018, 11:06

11 вересня сміттєспалювальний завод Енергія комунального підприємства Київтеплоенерго відновив роботу після планових ремонтних робіт і знову почав приймати тверді побутові відходи.

Про це повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що після щорічного планового ремонту обладнання готове до роботи взимку – перетворювати побутові відходи на корисну енергію для забезпечення киян теплом і гарячою водою.

Відео дня

Нагадаємо, що 10 серпня завод Енергія призупинив свою роботу для проведення планових ремонтних робіт. Це було необхідно було для того, щоб підготувати обладнання до роботи в посиленому режимі під час опалювального періоду.

Відновлення роботи заводу буде проходити поступово. Спочатку запустять один котел, а пізніше й інші котлоагрегати. Прийом побутових відходів нарощуватимуть також поступово. Перші три доби завод прийматиме по 250 тонн відходів, а потім по 500 і зрештою вийде на свій робочий режим – 750 тонн. Такий плавний вхід у роботу необхідний для безпечної роботи обладнання та накопичення і підготовки сміття до спалювання.

"Протягом місяця ми відремонтували бункер побутових відходів, виконали власними силами ремонти котлів, насосного обладнання та арматури, а також привели в належний стан обладнання двох бойлерних. Ми реалізували усі необхідні роботи для того, щоб завод міг працювати взимку. Сьогодні «Енергія» – єдиний в Україні сміттєспалювальний завод. Тож ми не можемо собі дозволити щоб він стояв, адже його робота вкрай важлива для Києва. Завод спалює близько 25% столичних відходів, а це майже 750 тонн сміття щодоби. Це ті відходи, які інші вивозять на звалища – ми ж повністю утилізовуємо їх, а взамін отримуємо теплову енергію для мешканців житлових масивів Позняки та Осокорки ", - зазначив директор заводу Енергія Сергій Крикун.

З 2011 року на заводі Енергія було реалізовано масштабну інвестиційну програму. У 2014 році побудували перемичку, що з'єднала завод з міськими тепломережами. Тепла, отриманого під час спалювання сміття, достатньо, щоб забезпечити опаленням і гарячою водою приблизно 300 багатоповерхівок. До 2020 року на сміттєспалювальному заводі столична влада планує закінчити установку сучасної системи очищення димових газів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X