ЄБРР збільшив виплати за "теплими" кредитами

11 липня 2017, 14:04
11  липня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) збільшив розмір компенсації за кредитами, отриманими для реалізації енергоефективних заходів в рамках програми IQ Energy, до 35% від суми кредиту з 15% і 20% раніше

"Своїм рішенням збільшити розмір гранту до 35% від загальної суми кредиту ми прагнемо не тільки допомогти жителям України утеплити і модернізувати своє житло, але і, що набагато важливіше в довгостроковій перспективі, свідомо переходити до раціонального споживання енергоресурсів через використання сучасних енергоефективних технологій", - цитується у прес-релізі банку директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Відео дня

Крім того, в програму IQ Energy була додана нова категорія обладнання, на яку можна отримати компенсацію при модернізації житла - рекуператори.

Максимальна сума компенсації, доступна одній фізособі за кредитами в рамках програми, залишилася незмінною і складає €3 тис.

За даними ЄБРР, компенсації виплачуються протягом 3-5 тижнів після підтвердження електронної заявки, їх можна отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми.

Зараз договори про співпрацю за програмою IQ Energy підписані ЄБРР з Райффайзен Банком Аваль, Укрсиббанком і ОТП Банком.

Загальний обсяг фінансування програми IQ Energy в Україні складе близько €75 млн, на компенсації фізособам і організаціям співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) зараз виділено €15 млн.

Програма IQ energy розроблена ЄБРР і фінансується партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу, шведського Агентства з міжнародного співробітництва та розвитку (SIDA) та Федерального міністерства фінансів Австрії.

програми кредитування тепломодернізації і підвищення енергоефективності в житловому секторі України.
Показати ще новини
Радіо НВ
X