ЄБРР збільшив фінансування програми "теплих кредитів" в Україні на €18 млн

30 листопада 2017, 15:32
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) вирішив додатково надати € 18 млн для фінансування в Україні програми "теплих кредитів"

Про це повідомив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

"Ми сьогодні підписуємо додаткові ліміти фінансування з уже існуючими та новими партнером", - сказав він.

Зокрема, крім трьох банків з європейським капіталом, які вже беруть участь в програмі - Райффайзен банку Аваль, УкрСиббанку і ОТП Банку, аналогічні кредити також видаватиме Креді Агріколь Банк.

Відео дня

Субкредити в розмірі €10 млн і €7 млн будуть надані відповідно УкрСиббанку і ОТП Банку. Ще до €1 млн кредитного ліміту отримав Креді Агріколь.

Ці кошти будуть використані для програми IQ Energy, призначеної для підтримки інвестицій в більш раціональне використання енергії. Зокрема, банки компенсують 35% вартості енергоефективних товарів і робіт (більше 5000 найменувань), придбаних фізособами за рахунок отриманих кредитів.

Позичальники, які будуть відповідати критеріям участі в програмі, зможуть отримати кредити на підвищення енергоефективності. Відповідні проекти можуть включати теплоізоляцію стін, дахів і підлог на перших поверхах; установку сучасних енергоефективних вікон, котлів на газі і біомасі; модернізацію систем теплопостачання; установку теплових систем на сонячній енергії і багато інших заходів.

У наступному році банки розглядають можливість видачі кредитів не тільки фізособам (в тому числі і підприємцям), а й ОСББ.


Програма IQ Energy реалізується в Україні з квітня 2016 року, за цей час майже 13 тис. Українських домогосподарств вже отримали близько 320 млн грн (приблизний еквівалент $12 млн з ) на термомодернізацію. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла – €15 мільйонів.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе зобов'язання по наданню майже € 11,6 млрд в рамках 383 проектів.

Показати ще новини
Радіо NV
X