Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЄБРР розповів, що завадило викупити частку Ощадбанку

24 лютого, 09:05
727
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЄБРР не може викупити частку в Ощадбанку без реформи управління

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відзначає, що для початку часткової приватизації Ощадбанку необхідно, щоб Верховна Рада прийняла закон про реформу управління державними банками.

Про це повідомив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Він зазначив, що не тільки його банк, а й інші міжнародні організації - Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація і Міжнародний валютний фонд - сьогодні "повністю задоволені" реалізацією стратегії банку, яка виконана "на 90%". Але залишається один важливий пункт, який необхідно зробити.

"Черга за законодавцями. Вони повинні прийняти цей закон, який чітко визначить реформування корпоративного управління як в Ощадбанку, так і в інших держбанках. Це дуже важливий крок для того, щоб ми могли в подальшому розглядати можливість нашої участі в цьому банку", - сказав представник ЄБРР.

Міністр фінансів Олександр Данилюк також підкреслив, що міністерство очікує початку дискусії в парламенті щодо прийняття цього закону. Йдеться про законопроект №7180 про зміни щодо особливостей управління державними банками.

За його словами, перед тим, як починати процес приватизації держбанків, необхідно затвердити єдині механізми управління ними. "Це чисто юридичне питання", - зазначив він, пояснивши, що сьогодні для Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і Приватбанку всі процедури різні.

Глава Мінфіну висловив надію, що після прийняття цього закону формування професійних незалежних наглядових рад і менеджменту буде "питанням двох-трьох місяців".

Нагадаємо, згідно із зобов'язаннями, які взяла на себе Україна перед Міжнародним валютним фондом, до середини 2018 року необхідно було продати не менше 20% пакета акцій Ощадбанку (і Укрексімбанку) міжнародним інвесторам. ЄБРР допускав, що може увійти в акціонерний капітал Ощадбанку в разі успішної реалізації стратегії його розвитку.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися