ЄБРР підтримає українських виробників органічної продукції

14 червня 2016, 12:08
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) запустить програму, спрямовану на підтримку українських виробників органічної харчової продукції, яких цікавить вихід на глобальний ринок

Про це повідомляє Проагро.

"Ця ініціатива тісно пов'язана з поточною стратегією українського уряду, в якій розвиток органічного сільського господарства, переробки та роздрібної торгівлі віднесено до найвищих пріоритетів", – відзначають в ЄБРР.

Відео дня

За даними експертів, в Україні зареєстровано приблизно 180 компаній-виробників органічних продуктів, які обробляють близько 401 тис. га сертифікованих органічних сільськогосподарських земель. Це 1% від загальної площі орних земель в Україні.

"Це набагато менше, ніж в країнах ЄС (наприклад, в Австрії для органічного фермерства використовується 19,4% орних земель), тому є можливості для зростання. Сприятливе географічне положення дає Україні можливість забезпечувати потреби ЄС, де ринок органічної їжі виріс у чотири рази за останнє десятиліття", – відзначають в банку.

У країнах ЄС збільшується інтерес до цієї продукції. Європейські споживачі на "органіку" зараз витрачають вдвічі більше, ніж 10 років тому.

"Проте ЄС має обмежені земельні ресурси для органічного фермерства і тому змушений імпортувати органічні продукти з більш ніж 130 країн за межами Європи для того, щоб задовольнити попит, який постійно зростає", – підкреслює ЄБРР.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив правила виробництва органічної продукції тваринництва.

Крім того, експерт швейцарського дослідного інституту органічного сільського господарства FiBL Торальф Ріхтер заявляв, що українські аграрії активніше за всіх у Європі нарощують біопвиробництво.

Показати ще новини
Радіо NV
X