ЄБРР передав Україні список кандидатів до наглядової ради Нафтогазу

15 жовтня 2017, 13:36
ЄБРР передав Україні перелік нових незалежних кандидатів до Наглядової ради Нафтогазу

Про це президент ЄБРР Сума Чакрабарті сказав в інтерв'ю українській службі Голосу Америки.

"Ми надали уряду перелік можливих кандидатур. Це особи, які, на нашу думку, є зацікавленими і зможуть сформувати нову раду якомога швидше. Ми зараз чекаємо відповіді уряду", - повідомив Чакрабарті.

Відео дня

Звільнення незалежних членів Наглядової ради Нафтогазу в вересні цього року викликало занепокоєння міжнародних експертів і чиновників.

Тепер Нафтогаз повинен "просувати реформу корпоративного управління Нафтогазу вже з новим складом директорів", - стверджує Чакрабарті.

Очільник ЄБРР наголосив на необхідності зрозуміти причини відставки незалежних членів ради. На думку Чакрабарті, це рішення могло бути пов'язане з "розчаруванням тим, як приймаються рішення", він також зазначив "недостатню прозорість комерційної дисципліни", що може створювати нерівні умови для партнерів Нафтогазу.

Важливим фактором могли стати побоювання того, що вимога подавати електронні декларації нарівні з держслужбовцями передбачає кримінальну відповідальність за будь-які помилки.

"Це - загальна проблема в багатьох країнах, де ми проводимо свою діяльність. Досить часто в деяких культурах, якщо ти робиш помилку, ти боїшся переслідувань. Це - ключове питання: ми повинні його вирішити. Це важливе питання всюди, не тільки для України. Це в культурі, яка походить зі старого комуністичного способу дій. Це означає, що люди не захочуть приймати рішення, тому що, якщо вони зроблять помилку - а в житті помилки трапляються - вони будуть покарані. Ми повинні розібратися з цим не тільки в Нафтогазі, але і в державних підприємствах в Україні та інших місцях", - заявив Чакрабарті.

Нагадаємо, 19 вересня незалежні члени наглядової ради Нафтогазу повідомили, що мають намір подати у відставку через політичне втручання.

Пізніше глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв підтвердив остаточне рішення про відставку членів наглядової ради компанії.


Нафтогаз України об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X