ЄБРР назвав умови подальших реформ в українській енергетиці

18 жовтня 2017, 13:13
Для успішного продовження реформ необхідне об'єднання зусиль усіх гілок влади та співпраця між ними по впровадженню позитивних змін.

Комітет Верховної Ради з ПЕК і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) демонструють бажання продовжувати реформи в енергосекторі України, однак для успішного продовження реформ необхідне об'єднання зусиль усіх гілок влади та співпраця між ними по впровадженню позитивних змін.

Про це заявила заступник директора Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Марина Петров в інтерв'ю інтернет-порталу Енергореформа.

Відео дня

На її думку, на нинішньому етапі реформування (енергосектору - енергореформи) дуже важлива командна робота.

«В енергетиці, ми, до речі, спостерігаємо такий злагоджений стиль роботи», - підкреслила вона, зазначивши, що комітет з ПЕК Верховної Ради і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) виявляють бажання впроваджувати реформи в енергосекторі.

«Ми бачимо, що з боку регулятора є бажання вводити RAB-регулювання», - сказала вона.

Петров вважає, що завдання ЄБРР - допомогти представникам українських гілок влади сісти за стіл переговорів і домовитися про продовження реформ в енергосекторі.

Як раніше повідомлялося, НКРЕКУ схвалила ряд проектів постанов, які необхідні для впровадження ринку електроенергії в Україні. Так, зокрема, комісія затвердила:

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виконання функцій гарантованого покупця;

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу;

Правила управління обмеженнями та порядку розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів;

Примірний договір про доступ до пропускної спроможності міждержавних перетинів (міждержавних електричних мереж України);

Методику визначення доступної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж.

Раніше глава НКРЕКУ Дмитро Вовк заявляв про випадки "грубого втручання" в роботу комісії, заявив глава регулятора.

«Урядовий кур'єр» в нахабною письмовій формі визнав ручне регулювання друку постанов комісії і запропонував узгоджувати графік друку з секретаріатом Кабміну », - писав він на своїй Facebook-сторінці.

Петров вважає, що завдання ЄБРР - допомогти представникам українських гілок влади сісти за стіл переговорів і домовитися про продовження реформ в енергосекторі.

Закон України «Про ринок електричної енергії», який визначає нову модель роботи енергоринку, набула чинності 11 червня 2017 року. Закон передбачає запровадження ринку електроенергії відповідно до положень Третього Енергетичного пакету ЄС.

Для імплементації положень Закону необхідно розробити і затвердити понад 100 нормативно-правових актів. НКРЕКУ в серпні поточного року затвердила графік їх прийняття. Ключові дати остаточного прийняття окремих нормативних актів - 31 грудня 2017 року та 11 червня 2018 року

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X