ЄБРР має намір випустити гривневі облігації

24 березня 2016, 13:27
Європейський банк реконструкції і розвитку має намір випустити облігації, деноміновані у гривні, повідомляє Економічна правда

"Ми хочемо випустити облігації, деноміновані у гривні: нам потрібен механізм залучення національної валюти для довгострокового кредитування в ній. В Україні є суб'єкти, які не можуть собі дозволити позичати в інвалюті", – заявив директор представництва банку в Україні Шевки Аджунер.

Відео дня

За його словами, НБУ і Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку вже розробили необхідне законодавство. Поки що є технічні питання, пов'язані з розподілом ризиків, гармонізацією міжнародних правил випуску облігацій з українськими. Щоб вирішити ці проблеми потрібно більше часу

"Усі принципові моменти вирішені, але є один важливий момент: для випуску облігацій потрібна відповідна ринкова ситуація. Її зараз немає", – сказав Аджунер.

Директор українського представництва банку заявив про те, що випуск цінних паперів не залежить від співпраці України з МВФ.

"Перш за все, інвесторами будуть українські банки. Інвестбанки зможуть купувати облігації від імені своїх клієнтів. За нашими прогнозами, покупцями стануть локальні, а не іноземні гравці", – додав Аджунер.

Нагадаємо, ЄБРР назвав головні умови для зростання ВВП України у 2016 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X