Японія готова виділити $60 млн для Центренерго - Демчишин

7 квітня 2016, 11:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Японія готова надати грант у розмірі $60 млн для модернізації турбін Трипільської та Зміївської теплоенергостанцій (ТЕС), що входять в держкомпанію Центренерго, передає Інтерфакс-Україна

"Ми говорили з компаніями, які вже були на Трипільської та Зміївської станціях, провели детальну перевірку і готові виділити грантом $60 млн на модернізацію турбін. Цей проект затягувався, оскільки японська сторона не була готова оплачувати податки, ПДВ, але минулого тижня було прийнято рішення Кабмна, яке дасть можливість завозити обладнання без сплати ПДВ", – заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Відео дня

Японська сторона передасть товарів на суму близько $60 млн і це стане суттєвою допомогою для Центренерго.

Демчишин додав, що виділення цих фінансів важливо, так як Центренерго найближчим часом відправлять на приватизацію. Тому будь-які додаткові зобов'язання будуть негативно впливати на вартість цієї компанії.

"А це – безоплатна передача важливого активу, який, на моє переконання, повинен збільшити вартість цієї станції", – пояснив міністр.

Глава профільного міністерства зазначив, що японські компанії зацікавилися процесами приватизації в енергетиці і сегменті інфраструктури.

Японія готова взяти участь у тендерах з будівництва гідроелектростанцій.

В ході офіційного візиту до Японії президент України Петро Порошенко закликав японських бізнесменів вкладати в Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X