Яндекс про обшуки в українських офісах: Ніякої передачі даних спецслужбам РФ не було

29 травня 2017, 23:08
Російська компанія Яндекс прокоментувала обшуки в офісах української "дочки" в Києві та Одесі, проведені Службою безпеки України у зв'язку з передачею персональних даних українських громадян спецслужбам РФ 

"Ні у співробітників Яндекс.України, ні у керівництва українського підрозділу не було доступу до персональних даних користувачів Яндекса. Захист персональних даних наших користувачів у всіх країнах, де ми надаємо сервіси, є найвищим пріоритетом. Зокрема для забезпечення цього, дані про користувачів знеособлені і анонімні", - йдеться в заяві компанії.

Відео дня

Згідно із заявою, розкриття персональних даних користувачів можливо тільки за наявності відповідного рішення суду. Крім того, сама компанія повинна визнати це рішення обґрунтованим. Тому, як наголосили в компанії, "ніякої передачі даних, в якій звинувачують Яндекс, не було".

В Яндексі зазначили, що після консультації з юристами компанія буде вживати необхідні юридичні дії для захисту української команди.

Нагадаємо, що 29 травня СБУ провела обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії Яндекс в Києві та Одесі в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

В українській спецслужбі заявили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував і передавав спеціальним службам РФ персональні дані українських громадян. Ця інформація використовувалася спецслужбам РФ для планування, організації і проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в Україні.

Сервіси Яндекса входять в список ресурсів, доступ до яких заблоковано для українських користувачів.

Показати ще новини
Радіо NV
X