Італія зробила газовий крок проти Росії

29 жовтня 2018, 08:18

26 жовтня прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте дав остаточну згоду на будівництво Трансадріатичного газопроводу (ТАР).

"Уже неможливо втрутитися в цей проект, який був запланований попередніми урядами і несе в собі контрактні зобов'язання", - цитує його агентство Reuters.

Проти будівництва газопроводу активно виступала партія, що входить в правлячу коаліцію країни - Рух п'яти зірок.

Відео дня

Конте додав, що перешкоджання будівництву цього газопроводу для Італії може коштувати "десятків мільярдів євро".


Трансадріатичний газопровід (англ. Trans Adriatic Pipeline) - споруджуваний трубопровід для транспортування природного газу з Прикаспію і з Близького Сходу в Західну Європу. Конкурент Газпрому. Маршрут газопроводу протяжністю 878 км - Греція, Албанія, Адріатичне море (офшорна частина), Італія. Розробники проекту - швейцарська EGL, норвезька Statoil, німецький E.ON Ruhrgas. По 20% газопроводу належить азербайджанській SOCAR, британській BP і італійській Snam, 19% - бельгійській Fluxus, 16% - іспанській Enagas і 5% - швейцарській Axpo.


Трансадріатичний газопровід - це остання частина 40-мільярдного Південного газового коридору, який буде доставляти азербайджанський газ до Італії. Перші поставки блакитного палива з Каспійського моря були заплановані на 2020 рік, але опір з італійської сторони зародив сумніви в реалізації проекту.

Трансадріатичний газопровід вартістю €4,5 млрд ($5,1 млрд) розглядається як стратегічний проект для ЄС, покликаний знизити залежність блоку від російського газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X