Більше не притулок для техногігантів. Ірландія збільшить податки для Google, Apple і Facebook

8 жовтня 2021, 16:40

Ірландія погодилася збільшити податки для міжнародних компаній, які базуються в країні, з 12,5% до 15%. Штаб-квартири в країні мають Google, Apple і Facebook.

Ірландія заявила, що приєднується до міжнародної угоди Організації економічного співробітництва і розвитку, що встановлює податок на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не менше 15%, передає The Verge.

Відео дня

Ірландія підписала угоду перед зустріччю 140 країн, які обговорювали умови угоди ОЕСР вже протягом декількох років.

Чинна ставка податку в країні становить 12,5% - один з найнижчих показників у світі. Низька податкова ставка приваблювала в країну багато великих технологічні та фармацевтичні компанії, які відкривали в Ірландії свої дочірні підприємства, які ліцензують інтелектуальну власність і виплачують роялті.

Всього в Ірландії працюють близько 800 американських компаній, в яких працює близько 180 000 чоловік. Зокрема, ірландські штаб-квартири є у Google, Apple і Facebook. Так, Facebook відкрив штаб-квартиру в Дубліні в 2008 році, а Google оголосив, що її європейська штаб-квартира буде в Ірландії ще в 2003 році.

Згідно з планом ОЕСР, компанії повинні платити податки в країнах, де продаються їх продукти або послуги, навіть якщо у них немає там фізичного представництва. Якщо угода ОЕСР все ж буде прийнято, його положення, наберуть чинності в 2023 році.

Міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохью заявив в четвер, що угода «розв'яже податкові проблеми цифровізації». Також він висловив упевненість, що технологічні компанії продовжать розміщувати свої штаб-квартири в Ірландії.

У травні цього року Financial Times писала, що країни Великої сімки (G7) близькі до укладення угоди з оподаткування транснаціональних корпорацій. Тоді джерела видання відзначали, що міжнародна угода на рівні ОЕСР може бути укладена до жовтня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X