Іран почне експортувати бензин – іранська влада

16 березня 2016, 19:42
Міністр нафтової промисловості Ірану Бижан Намдар Зангане заявив, що його країна не буде мати потреби в імпорті бензину, передає Інтерфакс-Україна

Така заява пов'язана з тим, що в цьому році в країні запрацює великий нафтопереробний завод, який будують в Перській затоці.

На думку міністра, як тільки підприємство запрацює на повну – Іран перетвориться на експортера бензину і дизельного палива в регіоні.

Відео дня

Згідно з повідомленням агентства, до травня Іран запустить перший етап НПЗ в Перській затоці. Виробничі потужності становитимуть12 млн л на добу.

Друга фаза проекту запрацює до вересня, коли виробництво збільшать до 24 млн за добу. На завершення, Іран планує збільшити випуск ще на 12 л.

Тимчасово країна залишається імпортером палива, але реалізація першого етапу НПЗ дозволить їй вийти на рівень самодостатності.

Крім цього, Іран не має наміру скорочувати видобуток нафти. Влада країни повідомила, що вони продовжать нарощувати експорт.

США і Євросоюз скасували санкції проти Ірану після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 16 січня у своїй доповіді заявив, що Тегеран повністю припинив роботу над своєю ядерною програмою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X