Вітренко сумнівається в необхідності IPO всієї групи Нафтогаз

10 червня 2021, 20:13

Глава правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що IPO окремо Укргазвидобування може бути більш вигідним варіантом, ніж вихід на біржу всієї компанії.

Проведення IPO НАК Нафтогаз України як материнської компанії всієї групи Нафтогазу має ряд недоліків. Про це заявив глава правління НАК Юрій Вітренко,  передає Інтерфакс-Україна .

Відео дня

«Не впевнений, що IPO конгломерату НАК - це конгломерат) найкраща ідея », - сказав він в ході вебінару організованого US - Ukraine Business Council.

Глава НАК Нафтогаз України вважає, що слід розглянути альтернативні варіанти.

За словами Вітренко, IPO окремо Укргазвидобування може бути більш вигідним варіантом, тоді як розміщення всього Нафтогазу буде пов'язане з дисконтом.

Також він додав, що існують можливі варіанти окремих вертикально-інтегрованих нафтової і газової компанії, компанії в теплопостачанні, і тема таких «плаваючих» конгломератів дискутується на рівні наглядової ради.

Вітренко додав, що крім IPO варто розглядати і опцію залучення стратегічного інвестора, і в цілому варто відштовхуватися від активу в питанні способу і часу можливого продажу. Він зазначив, що різні активи компанії можуть мати різну швидкість підготовки до залучення інвестора.

Глава держкомпанії підкреслив, що прийняття рішення про готовність до IPO всієї компанії - це рішення виключно уряду.

Нагадаємо, що восени минулого року тодішній глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявляв, що планує вихід на IPO в найближчі кілька років і підкреслював, що компанія залишиться державною.

На засіданні 21 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, в якому передбачено, що Нафтогаз повинен розмістити міноритарний пакет акцій компанії на одній з провідних фондових бірж.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X