Кабмін ухвалив постанову, яка передбачає IPO Нафтогазу
Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні ухвалив постанову, в якій передбачено, що Нафтогаз повинен розмістити міноритарний пакет акцій компанії на одній з провідних фондових бірж.
Текст постанови опублікував в своєму Telegram-каналі нардеп від Євросолідарності Олексій Гончаренко. На сайті Кабміну документ поки не з’явився.
Цією постановою Кабмін затвердив політику власності Нафтогазу. Документ «визначає пріоритети, згідно з якими держава володіє компанією», основні напрямки її діяльності та показники ефективності.
«У подальшій трансформації компанія забезпечить підготовку до проведення первинного публічного розміщення міноритарного пакета акцій компанії на одній з провідних фондових бірж, що дасть змогу державі отримати показник вартості бізнесу та ціну акцій, що будуть кращими та об'єктивними показниками ефективності роботи компанії», — йдеться в документі.
Також Нафтогаз має забезпечувати сталий розвиток видобувної бази з урахуванням економічної доцільності та прийнятну довгострокову дохідність інвестицій; сприяти зростанню рівня енергоефективності шляхом надання сучасних енергетичних послуг; сприяти інтеграції українського ринку природного газу до ринку країн Європи та імплементації положень європейського законодавства і правил регулювання європейського ринку газу.
Кабмін зобов’язав наглядову раду Нафтогазу в тримісячний термін подати на затвердження Кабміну проєкт стратегії компанії, а правління НАК — підготувати звіт про виконання очікуваних результатів діяльності компанії в 2017—2020 роках.
- Обід з Юрієм Вітренком. Колишній топменеджер Нафтогазу про головні ризики української економіки і суть конфлікту з Коболєвим
- «Нафтогазу загрожує саботаж з боку корумпованих сил». Хохштайн йде з наглядової ради НАК
- Порушень на 200 млрд гривень. В СБУ повідомили, що не відкривали справу проти Нафтогазу після аудиту
Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв у квітні, що компанія має здійснити IPO приблизно через 3−4 роки в залежності від стану фінансових ринків. Це одне з ключових завдань, яке Кабмін поклав на керівництво компанії.
У Міністерстві фінансів прогнозують чисті збитки Нафтогазу в 2020—2023 роках в розмірі 21,74 млрд грн, але в компанії запевняють, що планують отримувати прибуток в період з 2021 по 2024 рік, незважаючи на прогнози Мінфіну.
У першому півріччі 2020 року консолідований чистий збиток групи Нафтогаз склав 11,5 млрд грн в порівнянні з 17,6 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.
На цьому тижні компанія планувала розмістити доларові єврооблігації та викупити бонди в доларах з погашенням в 2022 році та бонди в євро з погашенням в 2024 році на загальну суму до $335 млн, щоб продовжити термін погашення свого боргу. Нафтогаз скасував розміщення євробондів через низку «поганих новин» з України.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.