Страшніше за війну. Інвестори назвали основні причини недовіри до Україні

18 вересня 2017, 21:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Корупція та недовіра до судової системи їх відлякують більше, ніж військовий конфлікт та фінансова нестабільність

У серпні-вересні цього року Європейська бізнес-асоціація, інвестиційна компанія Dragon Capital та Центр економічної стратегії провели опитування серед іноземних інвесторів, щоби з'ясувати, що заважає залучати капітал до України.

Відео дня

92% з респондентів або інвестують в Україну зараз, або інвестували у минулому.

Результати дослідження міжнародних компаній – наявних та потенційних інвесторів до України – показали, за якими параметрами український інвестиційний клімат є неконкурентним та у якому напрямку, насамперед, необхідно спрямовувати зусилля на державному рівні

Головними бар’єрами для іноземних інвесторів в Україні, як і минулого року, є - широко розповсюджена корупція та недовіра до судової системи (середня оцінка – 8 та 7 балів з 10 можливих відповідно).

Респонденти цього року переконані, що негативний вплив на інвестиційний клімат від монополізації ринків та захоплення влади олігархами вище (6 балів), ніж від військового конфлікту з Росією, а також непередбачуваності валютного курсу та нестабільності фінансової системи країни (5 балів).

Відповідно до результатів дослідження частка опитаних іноземних інвесторів, що попри всі бар’єри прийняла рішення інвестувати в Україну, та тих, хто активно шукає можливості для бізнесу в країні, трохи збільшилась у порівнянні з показником 2016 року (до 40% та 22% відповідно). Отже, попри негативні фактори, Україна залишається потенційно цікавою державою для залучення інвестицій.

Опитування здійснила компанія GfK Україна. Цього року в опитуванні взяли участь 77 респондентів, серед яких клієнти Dragon Capital та іноземні інвестори-члени Европейської бізнес асоціації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X