Інвестор почав перевірку російського Промінвестбанку перед покупкою

12 вересня 2017, 13:56
Один інвестор проводить due-diligence (перевірка об'єкта перед його купівлею) "дочки" російського Внєшекономбанк - Промінвестбанку (ПІБ)

Про це повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Я знаю, що певні покупці проводять due-diligence ПІБу, але офіційно нам навіть наміри поки ніхто не висловлював. Якщо будуть офіційні листи в НБУ, ми будемо розглядати", - заявила Рожкова.

Відео дня

Що стосується українського бізнесмена Олександра Ярославського, який раніше подавав в НБУ лист про наміри покупки ПІБу, за словами Рожкової, до теперішнього часу він не подав у НБУ пакет документів на узгодження даної угоди.

"Є лист про наміри, йдуть певні дискусії. Є також питання підтримки фінустанови. Пакет документів поки ніхто не подавав", - повідомила заступник голови НБУ.

Що стосується ще одного банку з російським держкапіталом - ВТБ, за словами Рожкової, до теперішнього часу жоден потенційний покупець ВТБ не звертався в НБУ.

Раніше повідомлялося, що на Промінвестбанк претендують два українця.

Потенційними інвесторами є: засновник MosCityGroup Павло Фукс (в РФ позов про банкрутство має намір подати банк Откритіє - ред.) І депутат Верховної Ради Максим Микитась.

Керівництво ВЕБа не раз заявляло про намір продати український бізнес. У грудні 2016 року ВЕБ відібрав фінальних претендентів на покупку ПІБу.

А в травні відбулося засідання наглядової ради російського ВЕБа, де, зокрема, обговорювалася продаж українського Промінвестбанку.

Нагадаємо, під українські санкції потрапили 5 банків з російським держкапіталом. Це Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ, VSбанк, БМ Банк.


Промінвестбанк заснований в 1992 році і контролюється російським Внєшекономбанк (ВЕБ). У ВЕБа - 99,7% його акцій.

Згідно з даними Нацбанку України, в першому кварталі 2017 активи ПІБа скоротилися на 22,9% - до 25,61 млрд грн, в результаті чого він опустився з 11-го на 13-е місце на ринку за цим показником серед 90 банків України.

Показати ще новини
Радіо NV
X