Інвестор із Японії назвав головні якості для управління стартапом

9 лютого 2019, 13:42

Таїзо Сан, венчурний інвестор із супербагатої японської сім'ї в інтерв'ю журналу Новое Время назвав головні якості для управління стартапом.

"Людина з MBA навряд чи стане хорошим керівником стартапу. Такі хлопці годяться для великих компаній із класичною бізнес-моделлю. Вони вміють аналізувати фінансовий стан компанії й урізати витрати. У стартапі головне - мотивувати людей для важкої роботи, а для цього ти повинен бути з ними однієї крові, я б так сказав", - говорить Таїзо Сан.

Відео дня

Водночас він визнав, що у молодих стартапів дійсно є проблема з менеджментом.

"Їм критично потрібні якісні фінансові директори. Без фінансового директора ви не зможете залучити інвестиції на нормальних умовах, якщо взагалі зможете хоч щось залучити. Не можете знайти хорошого фіндиректора в Україні? То привезіть його із Кремнієвої долини", - говорить він.

Таїзо Сан - представник сімейства Сан, другого у списку найбагатших сімей Японії зі статками у $20 млрд. Його брат Масайоші володіє найбільшим у світі венчурним фондом SoftBank, де раніше працював і Таїзо Сан. SoftBank належать, наприклад, 15% сервісу таксі Uber і 29,5% гіганта електронної комерції Alibaba.

У 2013 році Таїзо Сан заснував власний венчурний фонд Mistletoe з інвестиційним портфелем $245 млн, який інвестує у стартапи.

Читайте повний текст інтерв'ю із Таїзо Саном у свіжому номері журналу Новое Время - №4 від 7 лютого 2019 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X