Інтерпол оголосив у розшук ексголову Renault Карлоса Гона, який втік із Японії

3 січня 2020, 03:10

Підозрюваного у фінансових махінаціях колишнього генерального директора стратегічного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлоса Гона, який втік із Японії до Лівану, оголосили в міжнародний розшук.

Як повідомляє ВВС, Інтерпол видав Лівану «червоне повідомлення» (Red Notice) на арешт Гона.

«Червоне повідомлення» Інтерполу — це прохання міжнародної поліції тимчасово заарештувати людину в очікуванні її екстрадиції або іншого аналогічного судового позову. Однак у Лівану немає договору про видачу з Японією.

Відео дня

У Гона є французьке, ліванське і бразильське громадянство. Свого часу він вклав чималі інвестиції у банківський сектор, а також нерухомість у Лівані.

У коментарі Associated Press міністр юстиції Лівану Альберт Серхан сказав, що країна «виконає свої зобов’язання», таким чином натякнувши, що екс-главу Nissan можуть викликати на допит.

Серхан також додав, що Гон в'їхав до Лівану за чинним паспортом. Тому, припускає агентство, його екстрадиція до Японії з Лівану може і не відбутися.

Нагадаємо, в Японії Гону висунули звинувачення за чотирма статтями, включаючи приховування доходів і незаконне збагачення. Очікувалося, що розгляд справи по суті розпочнеться у 2020 році. Гон перебував під домашнім арештом у будинку, на вході до якого були встановлені відеокамери цілодобового спостереження. Екс-главі альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi було дозволено виходити на прогулянки, але заборонено виїжджати з країни до початку судового розгляду. 31 грудня Гон заявив, що втік до Лівану, де він виріс, від японського «неправосуддя і політичних гонінь».

За інформацією Wall Street Journal, втечу Гона планували кілька тижнів. Його дружина Керол зіграла головну роль. WSJ пише, що Гона вивезли з будинку в Токіо, після чого він сів на приватний літак і відправився спочатку до Туреччини, а потім до Лівану. У цю країну він прибув рано вранці в понеділок, 30 грудня.

Ліванський телеканал MTV повідомив, що Гона вивезли з Токіо у великому футлярі для музичного інструменту після того, як у будинку виступила музична група.

У Гона є громадянство Лівану, Франції і Бразилії, але всі паспорти він здав. Між Японією і Ліваном не підписана угода про екстрадицію, тому Токіо буде складно домогтися його видачі.

Показати ще новини
Радіо NV
X