В Intel попередили, що дефіцит чіпів може тривати кілька років

31 травня 2021, 10:58

В Intel наголосили, що для вирішення проблеми глобального дефіциту чіпів може знадобитися кілька років.

СЕО Intel Пет Гелсінджер попередив, що глобальний дефіцит чіпів може тривати кілька років, передає Reuters.

«Екосистемі може знадобитися кілька років, щоб вирішити проблему нестачі ливарних потужностей, субстратів і компонентів», — наголосив Гелсінджер.

Відео дня

Раніше СЕО Intel говорив, що на усунення дефіциту знадобиться «кілька років», і що компанія планує почати виробництво чіпів протягом шести-дев'яти місяців для усунення дефіциту на автомобільних заводах США.

Також він додав, що Intel планує розширення в інші регіони США і Європи, щоб забезпечити безперебійну поставку напівпровідників.

Як зазначають в Reuters, плани компанії можуть безпосередньо кинути виклик двом іншим виробникам передових напівпровідників — тайванської TSMC і південнокорейської Samsung Electronics.

Глобальний дефіцит чіпів виник на тлі пандемії коронавірусу, яка з одного боку призвела до тимчасового закриття заводів з виробництва мікросхем, а з іншого — стала поштовхом для підвищеного попиту на різні гаджети — комп’ютери, ігрові приставки і смартфони. Олії у вогонь підлили майнери.

Першими від ситуації на ринку мікросхем постраждали автовиробники, однак дефіцит зачепив і виробників мобільних телефонів і ігрових консолей.

За оцінками великого виробника мікросхем тайванської TSMC, дефіцит триватиме до 2022 року. Також компанія заявила, що планує інвестувати $100 млрд протягом наступних трьох років для збільшення виробничих потужностей на своїх заводах.

За оцінками експертів, світовий автопром цього року втратить $110 млрд через дефіцит чіпів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X