Проти Instagram почали розслідування в Ірландії через дані дітей

19 жовтня 2020, 19:28

Розслідування проти Instagram почали за підозрою, що сервіс не захистив доступ до деяких даних, як це передбачає GDPR.

Уповноважений Ірландії щодо захисту персональних даних почав розслідування щодо Instagram, щоб з'ясувати, чи не порушує додаток вимоги щодо захисту персональних даних неповнолітніх користувачів.

Відео дня

Про це пише Reuters.

Відзначається, що регулятор конфіденційності даних в Європейському союзі, отримував скарги від окремих осіб і виявляв «потенційні проблеми» щодо обробки особистих даних дітей в Instagram. Про це Reuters повідомив заступник комісара Грем Дойл в заяві по електронній пошті. За словами Дойла, розслідування були розпочаті в минулому місяці.

Як раніше повідомляло видання The Telegraph, сервіс Instagram опублікував адреси електронної пошти і номери телефонів користувачів молодше 18 років. Відзначається, що ірландський регулятор почав розслідування після скарги Девіда Стиру, американського фахівця з обробки даних.

Запит направлено на те, щоб встановити, чи є у Facebook правова підстава для обробки даних і застосовує він адекватний захист або обмеження в Instagram.

Нагадаємо, що в Ірландії знаходиться європейська штаб-квартира ряду технологічних компаній США, що робить ірландський регулятор DPC провідним регулятором ЄС в рамках режиму «Єдиного вікна» - Загального регламенту щодо захисту даних (GDPR), введеного в 2018 році.

Правила дозволяють регуляторам накладати штрафи за порушення в розмірі до 4% від глобального доходу компанії або 20 мільйонів євро, в залежності від того, яка сума більше.

Нагадаємо, що ЄС готує «чорний список» великих технокомпаній, які стануть об'єктами регулювання спрямованого на стримування ринкової монополії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X