Інновації в громадах: перші результати

28 листопада 2018, 14:30
Новини компаній
фото Датагруп

фото Датагруп

27 листопада в ІА «Укрінформ» Асоціація об’єднаних територіальних громад та компанія «Датагруп» підбили підсумки проекту «Марафон: енергоефективна та безпечна громада».

Відео дня

«Головний висновок проекту – територіальні громади невеличких міст України наразі готові до впровадження інновацій у сферах медицини, освіти та безпеки. В 2017-2018 роках пілотні проекти «Електронний пацієнт» та «Безпечний район» були реалізовані за підтримки «Датагруп» у місті Гадяч та Гадяцькому районі Полтавської області. Наступним містом може стати Мерефа в Харківській області. Ми прогнозуємо, що в 2019 році може бути реалізовано декілька подібних проектів», – коментує Микола Громов, керівник Вінницького підрозділу «Датагруп».

Під час реалізації проекту «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» у серпні-листопаді 2018 року відбулось чотири виїзних семінари в різних ОТГ: Пирятинській, Новоборівській, Баштанській, Глибокій. Загалом семінари відвідали представники більш ніж 60 громад з усієї країни, експерти з боку міжнародних організацій, представники державних відомств та бізнесу, які підтримали цей марафон.

У рамках марафону за підтримки «Датагруп» було проведено конкурс «Безпечна громада». Конкурс був спрямований на підтримку та створення умов комфортного та безпечного середовища, попередження злочинності та зростання рівня привабливості проживання в громаді. Перша номінація була орієнтована на громади, які мають бачення та/або досвід вирішення питань безпеки в громаді. Представники громад розповіли про свої потреби та зазначили, що бажають побудувати системи відеоспостереження та впровадити комплексні рішення «Безпечне місто». Загалом участь у конкурсі взяли 20 ОТГ, серед яких були визначені переможці.

Відбувся творчий конкурс і серед маленьких мешканців громад: діти малювали своє бачення на тему «Моя безпечна громада» та надіслали 75 робіт. Перше місце посіли одразу дві об’єднані територіальні громади: Клесівська та Сергіївська! Саме їхні малюнки набрали найбільшу кількість «лайків». Маленькі переможці отримали подарунки для малювання.

«Завдяки співпраці з Асоціацією нам вдалося поспілкуватися з представниками громад та почути їхні запити щодо впровадження сучасних технологій у своїх містах та селищах. Вони дійсно готові працювати в цьому напрямку, більш того – деякі громади вже мають досвід у цій сфері та хочуть його удосконалювати», – коментує Микола Громов, керівник Вінницького підрозділу «Датагруп».

«Ми дуже вдячні за підтримку в організації і реалізації проекту нашим партнерам – «Датагруп». Представники наших громад мали можливість поспілкуватися з професіоналами у сфері безпеки та телекомунікацій, отримати цікавий досвід та технічні інструменти для покращення безпеки в своїх громадах. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у наступному році для продовження впровадження новітніх технологій у життєдіяльність об’єднаних територіальних громад», – зазначила Валентина Полтавець, виконавчий директор Асоціації ОТГ.

Нагадуємо, що співпраця Асоціації та «Датагруп» розпочалася влітку 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X