Інновації для аграріїв стали ближче

26 березня 2019, 10:08
Новини компаній
Грамотне застосування плівки для мульчування створює відчутні конкурентні переваги для агровиробників (Фото:Фото IMMER Group)

Грамотне застосування плівки для мульчування створює відчутні конкурентні переваги для агровиробників (Фото:Фото IMMER Group)

Біорозкладана плівка для мульчування — тепер Made in Ukraine

Цікавий факт — 51 компанія представляла Україну на найбільшій світовій виставці органічних продуктів BIOFACH-2019, що відбулася в середині лютого в німецькому Нюрнберзі. Що ж тут цікавого? Все просто — ще рік тому на цій же виставці було лише 20 компаній з України, а в 2014 році — тільки 8. Наявний чіткий і досить динамічний тренд на розвиток органічного землеробства. І це тільки початок — адже сьогодні тільки 1% сільськогосподарських угідь в Україні сертифіковано як органічні, а потенціал зростання — як мінімум до 5%. Вже зараз Україна за площею органічних земель перебуває в світовому ТОП-20 і має все необхідне для зростання.

Відео дня

Дійсно, є всі підстави очікувати бурхливого розвитку галузі. Але нові перспективи (а вже зараз українська "органіка" продається у понад 40 країнах світу) несуть із собою і нові виклики. Родючості українських чорноземів вже недостатньо, щоб на рівних конкурувати з провідними виробникам аргопродукції. Потрібно кардинально підвищувати ефективність, не забуваючи про відповідність жорстким вимогам зарубіжних імпортерів (особливо до органічних товарів). Не дивно, що будь-які інноваційні рішення, що допомагають виробляти екологічно чисту продукцію, високо цінуються серед аграріїв. Тому впровадження передових агротехнологій — це для українських адептів organic food і традиційних виробників єдиний шлях до міжнародного успіху.

Майбутнє українського агросектора — за передовими технологіями  

Однією з таких технологій є біорозкладана плівка для мульчування грунту. Сама собою технологія мульчування не нова (в одному лише Китаї, наприклад, під плівкою перебувають 22 млн га земель), але використання біорозкладаної плівки замість морально застарілої поліетиленової або оксорозкладаної — це однозначно крок вперед для українського агросектора.

Чим же вона може бути корисна аграріям і особливо виробникам органічної продукції? Біологічно розкладані плівки призначені для вирощування різних сільськогосподарських культур у відкритому грунті, а також у парниках і теплицях. Грамотне застосування плівки для мульчування створює відчутні конкурентні переваги для агровиробників:

  • на 17-30% підвищує врожайність різних культур
  • дозволяє на 2-3 тижні раніше здійснити посів або посадку культур і захищає їх від заморозків у ранній весняний період
  • сприяє отриманню раннього й ультрараннього врожаю (до 30 днів)
  • знижує норми поливу на 30% завдяки утриманню вологи в грунті
  • скорочує використання гербіцидів аж до повного виключення
  • повністю усуває витрати на прибирання та утилізацію плівки після збору врожаю

Є ще один важливий "плюс", який особливо оцінять органічні виробники. Як правило, в основі сертифікованої біорозкладаної плівки — кукурудзяний крохмаль і полімолочна кислота. Завдяки цьому плівка абсолютно безпечна для грунту і довкілля, а її використання ідеально підходить для органічного землеробства. На відміну від поліетиленових плівок з оксододатками, плівку, що здатна біологічно руйнуватися, можна буквально закопати в землю. Завдяки своєму натуральному складу та впливу природних факторів — сонця, повітря, води і мікроорганізмів, що живуть у грунті, плівка до наступної посівної гарантовано розкладається на воду, вуглекислий газ і гумус. Такі властивості плівки зазвичай підтверджуються спеціальними сертифікатами від міжнародних організацій.

Віднедавна такі агротехнології стали набагато ближче і доступніше. Першою в Україні виробництво сертифікованої біорозкладаної плівки налагодила компанія IMMER Group. Промисловому виробництву інноваційної плівки на київському заводі компанії передували масштабні польові випробування на майданчиках провідних українських агроінститутів, після чого на плівку було отримано міжнародний сертифікат OK BIODEGRADABLE SOIL від TÜV AUSTRIA Belgium. Розуміючи, що всі культури та сільськогосподарські регіони індивідуальні, IMMER Group пропонує широкий спектр біорозкладаних плівок — прозорих, чорних і кольорових завтовшки від 6 до 80 мкм. Більш того, фахівці компанії готові надати детальні консультації щодо вибору та максимально ефективного застосування плівок на полях клієнта з урахуванням специфіки конкретних культури і грунту.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Майбутнє українського агросектора — за передовими технологіями і smart-рішеннями, і перша біоразкладана плівка українського виробництва допоможе нашим виробникам вивести агробренд Made in Ukraine на новий рівень.

Показати ще новини
Радіо NV
X