Ініціатива НАК зменшить газову платіжку на 2,5% або збільшить у 2,5 раза

27 червня 2017, 15:40
PR

Нещодавно комерційний директор НАК «Нафтогаз України» оприлюднив наміри компанії продавати газ безпосередньо населенню

Відмовитися від облгазсбутов і зменшити населенню торгову націнку постачальника, який не може перевищувати 2,5 відсотка ціни природного газу. До уваги не взяли лише те, що ціна на газ для боржників подорожчає в 2.5 - 3.5 рази в залежності від цін на ринку.

Відео дня

При прямих поставках газу від НАК «Нафтогаз України» абонент-боржник буде отримувати письмове повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання природного газу. Якщо абонент продовжить споживати газ, то фактично спожитий обсяг буде враховуватися за ціною промислової з коефіцієнтом 2. Наприклад, в травнем 2017 така ціна становила 18,24 грн. замість 6.95 грн за 1м3.

У Києві близько 30% абонентів не вносять плату за послуги газопостачання у встановлені законодавством терміни. При розрахунках з облгаззбутами до боржників не застосовуються штрафні санкції і не нараховується пеня, а навпаки надається можливість провести реструктуризацію боргу. У період опалювального сезону газопостачання не припинялося навіть самим завзятим неплатникам.

Однак в січні 2017 ПАТ «Київгаз» отримував листи від ВАТ «Укртрансгаз» з переліком ОСББ, які необхідно було відключити за несплату за газ для опалення багатоповерхового будинку, отриманий безпосередньо від НАК «Нафтогаз України». Відмова посеред зими відключати боржників утворює небаланс, який компенсується за рахунок відповідного оператора газорозподільних мереж - в даному випадку ПАТ «Київгаз».

При прямих поставках газу населенню НАК «Нафтогаз України» зіткнеться з тими ж статтями витрат, на які зараз направлено надбавку облгаззбутів в 2.5%. Обов'язки покладені на постачальників будуть передоручені, а з боржниками по всій Україні почнуть працювати колектори. Такі нововведення не мають нічого спільного з розвитком конкуренції на ринку поставок природного газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X