Індія відкрила свій ринок для українських яблук

5 жовтня 2018, 08:12

Фітосанітарні органи Індії схвалили рішення відкрити свій ринок для українських яблук.

Про це повідомила асоціація Укрсадпром.

"Українські яблука врожаю 2018 року вже можуть бути поставлені в Індію за умови дотримання встановлених фітосанітарних умов", - йдеться в повідомленні асоціації.

Відео дня

Зокрема, індійська сторона визначила особливі умови поставки українських яблук, зокрема, їх витримку до моменту відвантаження з України при температурі 0°С протягом 13 днів, що повинно бути зазначено в фітосанітарному сертифікаті.

Відкриття ринку Індії для українських яблук - подія номер один не тільки для садівників, а й для України в цілому, заявив глава Укрсадпрома Дмитро Крошка.

"Індія здатна повністю замінити російський ринок збуту, який був основним для українських яблук до 2014 року, це також призведе до необхідності поліпшити технології вирощування і зберігання, що не було потрібно для російського ринку, оскільки термін транспортування в Індію - близько місяця", - зазначив він.

Крім того, на його думку, це призведе до розвитку морської логістики фруктів при експорті з України, дасть можливість істотно збільшити товарообіг між Україною та Індією, з огляду на обсяг і значно вищу вартість українських яблук у порівнянні, наприклад, з зерновими культурами, що експортуються до Індії.

Нагадаємо, експорт яблук з України в першому півріччі 2018 го досяг 24 тис. Тонн - в 3,9 рази більше, ніж в першому півріччі 2017 го. Це принесло Україні $8,2 млн валютної виручки, що в 5,3 рази більше, ніж в 2017 році. Головним покупцем українського яблука все ще залишається Білорусь, яка також активно нарощує обсяги імпорту цієї продукції.

Показати ще новини
Радіо NV
X