Категорично проти. Україна не буде імпортувати електроенергію з Білорусі та РФ — Буславець

28 липня 2020, 10:10

Кабмін хоче законодавчо заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до кінця 2021 року.

Міністерство енергетики категорично проти імпорту електроенергії з Білорусі та Російської Федерації, заявила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, повідомили у відомстві.

Відео дня

«Хочу наголосити, що Міністерство енергетики за збільшення експорту електроенергії за всіма напрямками, в залежності від кон’юнктури на ринку. Але ми заперечуємо імпорт електроенергії до нашої країни. За нашими розрахунками на цей і наступний роки ми не бачимо потреби в імпорті. Наших потужностей достатньо для забезпечення внутрішніх споживачів і експортного постачання електроенергії», — сказала вона.

За словами Буславець, Кабмін підтримав ініціативу Міненерго і запропонував зміни до законодавства, якими передбачено тимчасову, до кінця 2021 року, заборону імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі.

Буславець повідомила, що Україна виконує плани синхронізації своєї енергосистеми з європейською, тому навіть припущення щодо можливого імпорту електроенергії з Білорусі та РФ становить під загрозу виконання зазначених евроінтеграційних планів.

«Ми взяли курс на європейську інтеграцію. А саме — на повну технічну синхронізацію з європейськими енергетичними системами ENTSO-E. Синхронізація дозволить інтегруватись до європейського ринку та мати реальну конкуренцію. Для виконання планів нам потрібно у 2022 році протягом тижня провести відповідне тестування, на час якого необхідно від'єднатись від енергосистем Росії та Білорусі. Будь-які розмови про імпорт електроенергії з цих держав є перешкодою для нашої подальшої повної технічної синхронізації, послаблюють нашу генерацію і унеможливлюють виконання наших планів», — заявила глава Міненерго.

Як повідомлялося, раніше Ольга Буславець заявила, що Україна станом на кінець липня вже повністю забезпечена паливом для проходження зимового сезону 2020/2021.

Показати ще новини
Радіо НВ
X