Коломойський перестав бути доларовим мільярдером — Forbes Україна

1 грудня 2022, 17:02
Ігор Коломойський (Фото:НВ)

Ігор Коломойський (Фото:НВ)

Український бізнесмен Ігор Коломойський втратив статус доларового мільярдера Його активи втратили у вартості через війну, на користь держави були відчужені Укрнафта та Укртатнафта.

Український Forbes переоцінив статки Ігоря Коломойського у $850 млн після втрати бізнесменом Укрнафти та Укртатнафти.

Про це йдеться у матеріалі видання.

При цьому напередодні російського вторгнення журнал оцінював статки Коломойського в $1,9 млрд.

Відео дня

Як пише видання, відчужені на користь держави Укрнафта та Укртатнафта були вагомою частиною бізнес-імперії неформальної групи Приват Коломойського та Геннадія Боголюбова.

До війни групі Приват належало близько 42% акцій Укрнафти. Саме підприємство до війни видання оцінювало майже $1,5 млрд, зараз — $748 млн. Частка групи Приват оцінюється в $314 млн.

З початку війни компанія має труднощі з реалізацією нафти, оскільки НПЗ обстрілюють окупанти, а експорт заборонено.

Зокрема, у Кременчуцькому НПЗ росіяни випустили понад 30 ракет, з березня підприємство не працює.

Частку Коломойського та Боголюбова в Укртатнафті видання оцінює у 28%, саме підприємство — у $178 млн.

Частку бізнесмена в мережі АЗС Привату видання оцінює у $150 млн. Зазначається, що окрім відчужених 500 заправок Укрнафти група зберегла близько 1000 станцій, проте вони тепер працюють, як і решта ринку, на імпортному паливі.

Частки Коломойського у металургійних активах оцінюються у $120 млн, хімічних — $30 млн. Металургійні активи — Нікопольський та Запорізький феросплавні заводи, а також Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати, які забезпечують феросплавні заводи сировиною.

Після блекауту 23 листопада, обидва феросплавні заводи аварійно зупинилися і перебувають у простої. Ще один великий завод, що простоює, Коломойського — виробник добрив ДніпроАзот.

Медіагрупу 1+1 media видання оцінює у $70 млн. Офіційно Коломойському належить 24,8% акцій 1+1. Інші записані на офшорні компанії, які профільне видання Детектор Медіа також пов'язує з Коломойським.

Як повідомлялося, 7 листопада у власність держави перейшли Укрнафта, Укртатнафта та низка інших підприємств.

Основою рішення про націоналізацію компаній став закон та наказ Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського.

Акції підприємств вилучено у розпорядження Міноборони України на період дії воєнного стану. За словами голови Міноборони Олексія Резнікова, сформовано наглядові поради, які призначатимуть поточний менеджмент.

9 листопада в Укрнафті заявили про блокування офісу озброєними людьми . У СБУ та БЕБ у свою чергу повідомили, що забезпечують передачу підприємства у держвласність та проводять обшуки на нафтопереробному заводі у справі про несплату податків на 700 млн грн.

11 листопада ПАТ Укрнафта відновила роботу після обшуків та з новим СЕО.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X