IFC виділив $37 мільйонів на будівництво українського порту

3 квітня 2017, 14:30
Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член групи Світового банку, надає компанії М.В. Карго кредит у розмірі $37 млн для нового зернового терміналу в морському торговому порту Південний

Про це повідомила прес-служба IFC.

Відзначається, що кредитний договір був підписаний 29 березня 2017 року.

Кредитні кошти дозволять компанії створити термінал, здатний перевантажувати до 5 млн тонн зерна на рік. Партнерами IFC та М.В. Карго в цьому проекті є Cargill і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Його загальна вартість становить близько $150 млн.

Відео дня

"Будівельні роботи в порту Южний вже розпочато. Ми плануємо запуск нового терміналу вже навесні 2018 року. Зараз ми розширюємо залізничну інфраструктуру та поглиблюємо дно. Нам важливо забезпечити наявність глибоких портів для подальшого збільшення українського експорту зерна. Цей проект - одна з найбільших інвестицій в Україні за останній час", - цитують слова співвласника М.В. Карго Андрія Ставницера.

М.В. Карго є українською компанією, яка була створена для реалізації проекту будівництва нового зернового терміналу в чорноморському порту Южний. Станом на березень 2017 проект вже побудований на 40% - інвестовано понад $30 млн.

Раніше повідомлялося, що компанія М.В. Карго почала палебійні роботи для будівництва причалу №25 в порту Южний. Майбутній причал забезпечить роботу зернового терміналу Cargill.

Нагадаємо, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) 9 січня схвалила виділення $37 млн М.В. Карго на будівництво зернового терміналу в морському порту Южний. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) також бере участь у проекті як паралельний кредитор і надасть позику на таку ж суму.

Компанія Cargill у лютому 2016 року підписала з компанією М.В. Карго, яка оперує в морському торговому порту Південний, інвестиційну угоду, згідно з якою Cargill вирішила інвестувати $100 млн у будівництво зернового терміналу.

Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51%-вої частки М.В. Карго.

Показати ще новини
Радіо НВ
X