Центр протидії корупції назвав людей, які керують офшорними активами Коломойського

15 травня 2019, 18:00

Центр протидії корупції (ЦПК) назвав імена довірених осіб українського бізнесмена Ігоря Коломойського, які керують його офшорними активами.

Сьогодні Українська правда опублікувала матеріал, в якому названо менеджерів ряду компаній бізнесмена Ігоря Коломойського, які зареєстровані в офшорних юрисдикціях. Мова йде про фірми, яким належить нерухомість, металургійні й феросплавні заводи в США та Грузії. Жодна з цих компаній напряму не записана на Коломойського. Всі вони мають спільних менеджерів, юристів, адреси, а також, згідно з судовими матеріалами, контролюються олігархом.

Відео дня

ЦПК виділив трьох довірених осіб Коломойського. Це кіпріот Панікос Симеу, а також громадяни США Корф Мордехай і Уріел Цві Лейбер.

Панікос Симеу є керуючим партнером кіпрської юридичної фірми Symeou & Konnaris LLC. Раніше Симеу був керівником кіпрської фірми Sabulong trading ltd олігарха Сергія Курченко та екс-голови Нацбанку Сергія Арбузова, у якої ГПУ у 2017 році конфіскувала $1,3 млрд в рамках спецконфіскації.

Через Симеу Коломойський володіє дніпропетровським телеканалом Приват ТБ Дніпро. Ім'я цього кіпріота фігурує також у структурі власності металургійного заводу в американському штаті Огайо - Warren Steel Holdings LLC. Він належить трьом українським бізнесменам: Вадиму Шульману, Геннадію Боголюбову та Ігорю Коломойському. Останній контролює завод через Симеу.

Кіпріот є також співвласником Українського заводу понадвеликогабаритних шин через компанію Manita Investments Limited.

Корф Мордехай - це американський бізнес-партнер Коломойського. Він з 2008 року керував фірмою Optima Acquisitions, яка є власником компанії Optima Specialty Steel, Inc. (в кінці 2017 року була перейменована у Specialty Steel Works Incorporated). Остання володіє низкою заводів у різних штатах США. Згідно з судовими матеріалами, у 2017 році Мордехаю, Коломойському та Боголюбову належало по 33% Optima Acquisitions LLC.У Specialty Steel Works Incorporated є чотири стовідсоткові дочірні підприємства: Michigan Seamless Tube & Pipe, Niagara LaSalle Corporation, Corey Steel Company і Kentucky Electric Steel.  Кожна з компаній є власником заводу на території США.

Уріел Цві Лейбер - американець, який з 90-тих активно розвивав бізнес в Україні. Зокрема, протягом 1997-99 років заснував дві паливні компанії ТЗОВ Мавекс та ТОВ Петроліум-Інвест. У 2010 році Лейбер став членом наглядової ради Укрнафт. Цю посаду він займає і зараз. Також Лейбер є директором американської компанії Optima International of Miami, Inc. За даними Bloomberg, фірма займається виробництвом шин і є дочірнім підприємством ПАТ КБ Приватбанк. Лейбер є також директором групи компаній Eurotire, частиною якої є вже згаданий Український завод понадвеликогабаритних шин. І українські, й офшорні компанії Eurotire фігурують у справах щодо виведення грошей із ПриватБанку.

Корф та Лейбер керують і феросплавним бізнесом Коломойського у США та Грузії, зокрема компаніями Georgian Americal Alloys Inc., СС Metals And Alloys, LLC, Felman Production LLC, Felman Trading Inc.

Іще один менеджер компаній Felman Production LLC, Felman Trading Inc., Euro Tyres Corporation – Роберт Пауелл. Він є чоловіком флоридської демократки Деббі Мукарсел-Пауелл, яка у 2018 році пройшла до Конгресу. За даними The Miami Herald, Роберт Пауелл вже понад 10 років працює генеральним юристом підконтрольних Коломойському компаній.За два попередні роки, працюючи на ці фірми, Пауелл заробив $695 тис. Сам він заявляв, що ніколи не працював на олігарха і не отримував віж нього виплат. Це підтверджує і Мордехай Корф. 

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X