Гройсман відповів на ультиматум Укрпошти щодо доставки пенсій

29 жовтня 2018, 09:50

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв не допустити припинення Укрпоштою доставки пенсій і запропонував керівництву поштового оператора піти у відставку у разі незгоди з його позицією.

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

"Це неприпустимо – не доносити пенсії пенсіонерам. Я цього не допущу. Економити хай починають з себе - своїх заробітних плат. Якщо менеджмент Укрпошти не розуміє важливості соціальної функції компанії, і це буде їхня незмінна позиція, я б радив їм всім зібратися, написати заяви і перейти на іншу роботу. Ми призначали менеджмент на конкурсних засадах не для того, аби вони брали в заручники всіх, особливо пенсіонерів. А для того, щоб знаходили правильні ринкові механізм, виконували соціальну функцію і робили компанію багатшою", - пояснив глава уряду.

Відео дня

Кабмін планує звернутися до наглядової ради держкомпанії з проханням надати оцінку ситуації.

За словами прем'єра, якщо компанії не вистачає коштів – можна подумати над розвитком тих напрямків діяльності, які перетворять Укрпошту на прибуткову компанію і дозволять платити працівникам, передусім пересічним листоношам, достойну зарплату.

"Я розумію, є проблеми. Але я наголошую: ми наймали управлінців, аби вони ці проблеми вирішували, а не створювали нових", - додав Гройсман.

Нагадаємо, що раніше гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що компанія має намір припинити доставку пенсій і закрити 5-7 тис. відділень у сільській місцевості з 1 січня 2019 року в разі непідвищення тарифів на доставку пенсій.

Нещодавно в ефірі ток-шоу Новий вечір з Дмитром Тузовим на Радіо НВ Смілянський розповідав, чому Укрпошта може припинити доставку пенсій і закрити тисячі відділень у селах.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить до сфери управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напряму компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність. Мережа компанії налічує 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

У 2017 році Укрпошта отримала 203 млн грн збитків і збільшила чистий дохід на 19,6% - до 5,5 млрд грн порівняно з 2016 роком.


Нагадаємо, що Укрпошта стала в півтора рази збитковішою. За підсумками першого півріччя 2018 року компанія отримала понад півмільярда чистого збитку.

Показати ще новини
Радіо NV
X