Гройсман пообіцяв допомогти Києву повернути гарячу воду та опалення

29 серпня 2018, 13:44

Кабінет міністрів готовий узгодити державну субвенцію Київенерго у розмірі 729,5 млн грн, що дозволить укласти договір про постачання газу між Київтеплоенерго і Національною акціонерною компанією (НАК) Нафтогаз України до початку опалювального сезону.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну в середу, 29 серпня, давши доручення Мінфіну знайти джерела фінансування, передає прес-служба уряду.

Відео дня

"Я пообіцяв, що ми допоможемо Києву вийти з цієї складної ситуації. Ми попрацювали з колегами по уряду і максимально знайшли можливості для того, щоб підтримати Київ. Думаю, тут розбіжностей не буде: дуже важливо вчасно підготуватися до опалювального сезону та вчасно його почати", - сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

У свою чергу міський голова Києва Виталий Кличко звернувся з проханням "скасувати рішення Кабміну в редакції, проголосованої 22 серпня 2018 року, і затвердити окреме рішення з видатками для теплопостачальних підприємств Києва на погашення різниці в тарифах".

"Завершився договір з Київенерго, ситуація критична з поставками газу в Київ, в результаті чого немає гарячої води і під загрозою початок опалювального сезону. Немає можливості укласти договір Київтеплоенерго з Нафтогазом через невирішене питання боргів. Вони виникли внаслідок різниці в тарифах, сума становить на сьогодні 729,5 млн грн. Єдиним механізмом компенсації боргу є прийняття відповідної постанови Кабміну", - зазначив Кличко.

Крім того, Кличко додав, що гаряче водопостачання в Києві буде відновлено через 1-2 тижні.

Нагадаємо, що 1 травня цього року закінчився договір міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому підкреслюють, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

19 липня Господарський суд Києва відмовився передати заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ Київтеплоенерго.

27 липня Кличко заявляв, що Нафтогаз діє методом шантажу, вимагаючи від Київської міськадміністрації забрати борги Київенерго на комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X