Гройсман назвав термін введення в експлуатацію Бескидського тунелю

15 травня 2018, 14:54

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман прогнозує, що новий Бескидський тунель буде зданий в експлуатацію до кінця травня.

Про це повідомили у прес-службі уряду.

"Новий двоколійний залізничний Бескидський тунель, який є одним з найбільших побудованих за роки незалежності інфраструктурних об'єктів української залізниці, буде остаточно зданий в експлуатацію до кінця травня - як того вимагає відповідне урядове доручення", - сказав прем'єр.

Відео дня

За його словами, тунель є важливою логістичної складової маршрутів експорту української продукції до Євросоюзу.

"Потрібно забезпечити підтримку експорту, щоб у нас не було проблем з постачанням продукції", - додав Гройсман.

Також в прес-службі, посилаючись на дані Укрзалізниці додали, що новий тунель буде пропускати до 100 пар поїздів на добу зі швидкістю 60-70 км/год проти нинішніх 25 пар. Довжина тунелю - понад 1700 метрів.


Бескидський тунель - другий за довжиною (після Лутугинського) залізничний тунель в Україні, є частиною Львівської залізниці. Тунель був побудований у 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс.

Крім того, тунель є єдиною одноколійною ділянкою на всій довжині V Критського коридору, що проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів).


Нагадаємо, що 6 жовтня минулого року будівництво тунелю завершилося. Рух поїздів через новий Бескидський тунель має стартувати 25 травня 2018 року. Старий буде законсервовано і буде використовуватися як евакуаційний.

Крім того, у березні 2018 року Кабмін збільшив кошторисну вартість будівництва Бескидського залізничного тунелю на 737 млн грн - до 2,29 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X