ГПУ розслідує видачу скандальній компанії ліцензій на видобуток газу

17 квітня 2018, 16:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Генеральна прокуратура України (ГПУ) розслідує законність видачі Державною службою геології і надр (Держгеонадра) 19 спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку природного газу компанії Іст Юроуп Петролеум (раніше - Голден Деррік).

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 13 квітня, передає enkorr.

Цим рішенням суд санкціонував вилучення документів в офісі геологічної служби, які цікавлять слідство.

Відео дня

Раніше спецдозволами на ці родовища володіла Голден Деррік, але після зміни влади в 2014 році їх дію було зупинено. Більшість ліцензій (16 з 19-ти) були "фактично повернуті" Іст Юроуп Петролемум в один день - 22 серпня 2017 року.

В рамках цього кримінального провадження ГПУ розслідує також законність видачі в травні-2017 ліцензії на Свістунківсько-Червонолуцьке родовище в Полтавській області компанії Аркона Газ-Енергія.


1 листопада газовидобувна компанія Голден Деррік перейменувалася в Іст Юроуп Петролеум (East Europe Petroleum LLC).

Газовидобувна компанія East Europe Petroleum LLC здійснює діяльність у сфері геології та геологорозвідування, а також займається розвідувального буріння і видобутком вуглеводнів.

Голден Деррік раніше належала колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому. Однак, за даними Економічної правди, частка Ставицького перейшла великому російському підприємцю, засновнику девелоперської компанії MosCityGroup Павлу Фуксу.

Власники Іст Юроуп Петролеум - держава в особі компанії Надра України і кіпрської компанії Hartlog Limited, яка, згідно з відкритими джерелами, належить молдавському бізнесменові Анатолій Статі.


Аркона Газ-Енергія - це єдина компанія, яка за останні 2,5 роки отримала згоду Полтавської облради на розробку нових газових родовищ. За інформацією ЗМІ, ця компанія контролюється юристами з команди президента Петра Порошенка.


На початку березня джерело НВ Бізнес повідомило що Національне антикорупційне бюро почало кримінальне розслідування у справі компанії Аркона Газ-Енергія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X