ГПУ розкрила нову схему ввезення автомобілів на єврономерах

23 жовтня 2018, 08:51

Генеральна прокуратура (ГПУ) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного ввезення в Україну понад тисячу транспортних засобів, які були розмитнені за підробленими документами.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

Встановлено, що схема ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах спричинила шкоду державним інтересам на суму понад 7 млрд грн. За даними прокуратури, в цій схемі брали участь підприємства-імпортери транспортних засобів, посадові особи митних органів ДФС, суб'єкти господарської діяльності, а також підприємства реального сектору економіки.

Відео дня

"У ході розслідування доведено причетність до скоєння вказаних злочинів двох посадових осіб митних постів Волинської митниці ДФС, які були затримані 19 жовтня 2018 року в порядку ст. 208 КПК України", - йдеться у повідомленні.

Затриманим особам повідомлено про підозру, вирішується питання про обрання останнім заходів. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, що за даними ДФС, з початку 2018 року в Україну було завезено 146,8 тис. транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією в режимі "транзит", і 465,9 тис. авто - в режимі "тимчасового ввезення". З тих автомобілів, які були ввезені в режимі "транзит" - 57,9 тис. - з порушенням терміну перебування. Статистики з тимчасового ввезення поки немає.

Нагадаємо, що в липні, Верховна Рада прийняла в першому читанні закони про автомобілі на єврономерах. Однак, у вересні профільний парламентський комітет з питань податкової політики заблокував дані законопроекти.

Пізніше Верховний суд визнав законним користування власним транзитним ввезеним в Україну авто з єврономером.

Показати ще новини
Радіо NV
X