ГПУ порушила кримінальну справу через багатомільйонні премії в Нафтогазі

5 липня 2018, 08:31

Генеральна прокуратура України (ГПУ) порушила кримінальне провадження за фактом виплати премії керівництву Нафтогазу України за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським Газпром.

Про це Українським Новинам повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Так, почали [кримінальне провадження - ред.]. Питання в тому, чи уповноважена наглядова рада приймати такі рішення. І чи є у них право призначати премії понад фінансового права, понад фінансового плану", - сказав він.

Відео дня

Генпрокурор не зміг відповісти, на якій підставі було відкрито кримінальне провадження, але припускає, що на підставі звернення депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпром.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правління має отримати виплату в розмірі $45,6 млн.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман попросив наглядову раду Нафтогазу переглянути рішення щодо преміювання.

Показати ще новини
Радіо NV
X