Держгеонадра заборонила двом компаніям видобувати титанову руду через несплату держзбору

7 серпня 2018, 09:55

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) скасувала дію наказу про видачу спеціального дозволу підприємству ДБР-3 на видобуток ільменіт-апатитових руд в рамках Південної ділянки Давидківського родовища в Житомирській області через несплату державного збору в розмірі близько 2 млн грн.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Наказ про видачу спецдозволу підписаний 30 травня 2017 року, однак збір до держбюджету за користування надрами не надійшов.

"Кошти не надійшли від даного суб'єкта, тому рішення про надання спецдозволу на видобуток ільменіт-апатитових руд було скасовано", - зазначила т.в.о. директора департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Марина Васюкова.

Відео дня

При цьому уточнюється, що Держгеонадра скасували наказ в частині надання, продовження терміну дії суб'єктам господарювання спеціальних дозволів на користування надрами у зв'язку з несплатою збору за надання спеціальних дозволів на користування надрами відповідно до пункту 13 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30 травня 2011 року (№615).

Раніше Житомирська облрада зі скандалами і тривалими розбірками дала згоду на видачу дозволів на видобуток титанових руд двом маловідомим компаніям з одними засновниками - ДБР-3 і АБВ-4 (обидві - Київ). При цьому низка громадських активістів підозрює, що обидві компанії є "прокладками", що діють на користь Group DF Дмитра Фірташа, або з наміром продати цій групі підприємства з дозволами на видобуток титанових руд.

У свою чергу в коментарі Group DF Дмитра Фірташа агентству Інтерфакс-Україна зазначається, що інформація про нібито причетність олігарха до вищевказаних компаній є недостовірною.


ДБР-3 зареєстровано в Києві у вересні 2003 року. Вид діяльності - видобуток корисних копалин і розроблення кар'єрів. Засновники - чотири фізособи. Частка Юрія Савчука, який також є директором підприємства, - 50%, Аркадія Ліходкіна і Володимира Чобича - по 17%, Наталії Лебедєвої - 16%. Статутний капітал ПП - 18 млн грн.

АБВ-4 зареєстровано в Києві у вересні 2014 року. Вид діяльності - видобуток корисних копалин і розроблення кар'єрів. Засновники - чотири фізособи. Частка Ю.Савчук, який також є директором цього підприємства, - 30%, А.Ліходкіна - 24%, В.Чобича і Н.Лебедевой - по 23%. Статутний капітал - 1,9 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X